Tel : 0532 164 13 79

Google Reklamlarına Neden Çok Fazla Harcıyorum?

Google Reklamı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Google AdWords ; Yani google reklamcılığı genelde paranızın fazla gitmesinin sebebi her kelimeyle çıkmayı istemeniz ve reklamın hitap ettiği ili ve çevreyi yanlış seçmenizdir.

Mesela örnek verecek olursak kelime seçimi botox kelimesini ele alalım. Botox kelimesi geniş bir kelimedir. Ama bir okadarda dardır. Herkez genelde bilir ama genelde bulunduğun ilde yapılması gereken bir kelimedir.

Sizin Ankara'da bir estetikçisiniz Google Reklamı verirken Geniş eşleme ve bütün illeri seçerseniz. Paranız boşa gidecektir. Böyle bir kelimede ne seçilmesi gereklidir. Sıralı eşleme ve il bazlı reklam verilmelidir. Çünkü bu işlem insanların genelde kendi ilinde tercih ettiği bir tedavidir.

Yani bundan çıkaracağız şudur. Vereceğiz Google AdWords Reklamlarını gruplandırarak yapmamız ve kelimeleri seçerken çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

Sağlam bir kelime analizi yaptıktan sonra işimizin işlevi ve niteliğine göre Türkiye Çapında Yapılacak Reklamlar ve il genelinde yapılacak reklamlar şeklinde tercih etmeliyiz.

Umarım bilgi işinize yarar.

Yorum ekle


Haberiniz Olsun

Haber bültenine kaydolarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Ağlar

Bize Ulaşın!

United Kingdom best online bookies