SEO Nedir?

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye çalışan etkinliğe verilen addır.

Arama sonuçlarında Google, alakalı ve yetkili gördüğü sayfalara bağlantılar gösterir. 2010-2014 yılları arasında çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısı ve kalitesini analiz ederek ödüllendirme yapılıyordu. Günümüzde ise artık 200’ün üzerinde kriter dikkate alınarak sıralamalar belirleniyor. Basit olarak, web sayfanızın kaliteli olarak yapılandığı, içeriklerin kullanıcılar için oluşturulduğu ve nitelikli web sayfalarından bağlantılara sahip olunduğu sürece Google’da sıralama elde etme potansiyeline sahip olacaksınız.

SEO Nedir? - Google İlk Sayfa Nasıl Yer Alırız?

Sitenizin Google’da Görünmesini Sağlayın

Harika İçerik, kullanıcıların sayfalarınızda daha çok kalmasını sağlar ve Google’a sayfalarınızın ilginç ve otoriter olduğunu gösterir. Bu, arama motoru optimizasyonu başarısına yol açar, çünkü Google arama sonuçlarında ilginç ve otoriter sayfaları göstermek ister. Bu konu bu kadar basit!

Google Sayfaları Nasıl Sıralar?

Google, otoriter sayfaları sıralamasının en üst seviyesine çıkarır, bu nedenle otoriter sayfalar haline gelen sayfalar oluşturmak sizin işinizdir. Yararlı içeriklerin bloglarda, twitter feed’lerinde, nitelikli kaynaklarda vb. platformlarda paylaşılmasından sonra, Google bu otorite sinyallerini alır ve zaman içinde yararlı bulduğu içeriği sıralamaya sokar. Bu durumun sürekliliği Google arama motorunda da yükselmeyi sürekli kılar.

Daha İyi Arama Sonuçları Almanın Basit Yolları

  • Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi arayan kişilerin kullandığı kelimeleri ve kelime öbeklerini kullanan harika, kullanışlı içerikler yazın.
  • İnsanların paylaşmasını ve bağlantı kurmasını kolaylaştırın.
  • Buna sürekli devam edin.

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, arama motorlarında sitenin ne sunduğuna ilişkin kelime ve ifadeler için bir web sitesinin bulunmasını sağlamanın basit aktivitesidir.

İpucu: Tüm süreçleri tamamladıktan sonra yani kaliteli bir web sitesi oluşturup, kaliteli içerikleri ekleyip web sitenize yeni ziyaretçileri çekmeyi başardıktan sonra kesinlikle mevcut ziyaretçileri geri getirmenin yollarını arayın. Geri gelen kullanıcılara sahip web sayfaları Google arama motorunun daha çok dikkatini çeker.

 

Arama Motoru Optimizasyonu - SEO

Bağlantıları Nasıl Alabilirim? Nasıl Bağlantılar Almalıyım?

Linkler önemlidir, ancak kaliteyi nicelikle karıştırmayın ve içeriğinizden bağımsız olarak bağlantıları düşünmeyin. Mükemmel içeriğe sahip olmanın, kaliteli sayfalardan doğal bağlantılara sahip olma olasılığınızı artırdığını bilmek çok önemlidir. Bu bağlantılar size en çok fayda sağlayacak kaynaklar olacaktır.

Basit bir dilde, web sitenizde bağ kurmaya değecek bir şeyiniz (içerik) varsa, doğal bağlantılara sahip olmanız an meselesidir. Harika sitelerinizi düşük kaliteye sahip bağlantılarla çöp etmeyin.

Özetle

Ödevinizi yapın ve potansiyel müşterilerinizin aradığı içeriği tespit edin. Harika bir site oluşturun, kullanıcılarınızın ihtiyaç duyabileceği içerikler oluşturun ve bunların paylaşılmasını kolaylaştırın. Bunu yapın ve web sitenizin trafik artışını izlemeye başlayın.

Bu içerikte sizlere SEO Nedir? sorusunun cevabını basit olarak vermek istedim. Daha detaylı ve örneklerle anlatılmış bir içeriğe ulaşmak isterseniz Seo Optimizasyonu bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

Sosyal Medya:

    

İletişim Bilgilerimiz

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) webtasarliyoruz.com
  +0532.164.1379
  +0224.238.2130
 Hocalizade Mh. Konakardı Sok. No:3 Petek İşhanı Kat:2 No:20 OSMANGAZİ / BURSA
Whatsapp
Hemen Ara